Як навчитися грати у футбол

Футбол є найпопулярнішим видом спорту, що не вимагає певних умов для роботи з м'ячем. Розглянемо основні моменти цієї цікавої гри для тих, хто хоче навчитися грати в футбол. Для тренувань вам знадобиться футбольний м'яч, спортивна форма і бажання!

Як навчитися грати у футбол - основні правила

Найперші правила для гри у футбол були прописані близько 150 років тому. У наш час останні зміни вносили в 2005 році. Навіть якщо ви не збираєтеся будувати кар'єру футболіста, знати правила гри в футбол необхідно кожному гравцеві. Базові правила для проведення футбольного матчу:

• Підберіть ігрове поле 80-130 м в довжину і 50-95 м шириною. На футбольному полі позначають білу розмітку - центральна лінія ділить територію навпіл, бічні лінії креслять для позначення кордонів, і малюють лінії воріт, на які їх розміщують.
  • Дозволяється в процесі матчу грати головою, корпусом тіла і ногами. У виняткових випадках дозволено подавати руками. Наприклад, коли м'яч вилетить за межі ігрового поля, гравець скидає м'яч двома руками з того місця, куди впав м'яч.
  • Брати участь у футбольному поєдинку можуть не більше 11 осіб в одній команді, з них 10 - це гравці і 1 людина займає позицію воротаря. У кожного учасника є своє місце на полі: захисники - грають поруч з воротами своєї команди, півзахисники знаходяться в центральній частині, голкіпер - охороняє ворота від проскакування м'яча. Нападники - знаходиться ближче всіх до воріт суперника.
  • На футбольному матчі обов'язково повинен перебувати суддя, який здійснює контроль за виконанням правил гри.
  • Футбольна гра ділиться на 2 тайми, тривалість кожного - 45 хвилин, з перервою в 15 хвилин. Після закінчення кожного тайму команди обмінюються сторонами ігрового поля.
  • Щоб визначити сторону воріт у першій грі, команди кидають жереб.
  • Гол зараховується суддею, як тільки м'яч, забитий противником, перетинає лінію воріт. Перемагає команда, яка забила противнику більшу кількість м'ячів.
  • Після призупинення гри на перерву, м'яч виходить з гри. Для введення м'яча в гру використовують - подачу від воріт однієї з команд, довільний удар, кутову подачу або вільне вкидання на поле.

Основні правила, яким ви повинні навчитися - тонко відчувати кожен рух м'яча, передбачати, куди полетить снаряд після кидка і знайти навик вмілого управління м'ячем. Для цього необхідно запастися терпінням і величезною кількістю часу. Перелічимо основні аспекти, які виконує кожен футболіст на навчальних тренуваннях:

• Перед кожним заняттям робіть розминку - для того, щоб запустити в роботу м'язи ніг. Розминка починається з вправ - пробіжка боягузцею, з чергуванням бігу з високим підняттям стегна. Далі проведіть розтяжку ніг в різні боки, нахили вперед всім корпусом і назад. Закінчуйте стрибками, махами ногами і бічними випадами.
  • Вчимося відбивати м'яч - встаньте навпроти стіни і зіграйте в гру з самим собою. На відстані близько 10 метрів копайте м'яч у стіну, при відскакуванні у вас, відбивайте м'яч знову. З кожним пасом вдаряйте по м'ячу сильніше.
  • Пасувати по м'ячу необхідно точно і з силою. Для відпрацювання удару: з 10-15 метрів спробуйте вдарити в поперечину воріт, якщо з 10 ударів ви влучаєте в ціль 5 разів, можете відпрацьовувати чіткість удару. Спочатку пасуйте в центр, потім в праву сторону воріт, потім в ліву, і навпаки, чергуючи послідовність. Для потужності прямого удару - навчіться розганятися для падіння пасу, на 5-6 кроків.
  • Швидкість бігу за м'ячем - для того, щоб навчитися відводити м'яч від противника, здійснюйте пробіжки з м'ячем, ведучи його перед собою. Приноритеся, можете виконувати ривки і зупинки.
  • Відпрацьовуємо техніку - жонглюйте футбольним м'ячем на зовнішньому боці ніг, чергуючи кожну. Завдяки вправі ви навчитеся відчувати м'яч, і зможете легко подавати і приймати паси.
  • І остання вправа на спритність - тренуйтеся з м'ячем обходити навколо якийсь предмет, припустимо, встроміть для цих цілей палицю. Коли ви навчитеся не зачіпаючи предмет пройти 5-6 кіл, вважайте, що половину навчання ви пройшли!